Kına kaftanı ve bindallı modelleri 2017
Yıllar değişse de, modernleşme yolunda önemli adımlar atılsa da değerini yitirmeyen geleneklerimiz var. Kına gecesi ve kına gecesinin vazgeçilmez kıyafeti olan bindallı da bunlardan biri.

Düğün için planlar kişilerin zevklerine göre farklılaşsa da kına geceleri için durum biraz daha ayrıcalıklı her zaman. Kına gecesi sosyo-ekonomik durumu ne olursa olsun toplumuzun kesişme noktalarından biri.

Kına kaftanı ve bindallı modelleri 2017

Kına gecelerinde abiye tercih eden genç hanımlarımızın sayısı oldukça fazla. Fakat bu genel adı ile “bindallı” giyilmesine engel değil. Son dönemde genellikle kına yakma vakti gelince hemen bindallı beliriveriyor gelinimizin üzerinde. Genç kızlarımıza da çok yakışıyor doğrusu. Tabi bindallı modelleri de değişen moda akımına ayak uyduruyor zaman zaman. Klasik bindallı modellerinden, Osmanlı tarzı modellere varana kadar pek çok tarzda bindallı modeli “kına kaftanı ve bindallı modelleri 2017” başlığı altında evliliğe adım atan genç hanımlarımızla buluşuyor.

Kınaların vazgeçilmezi; Kırmızı bindallı modelleri

Kırmızı kına kaftanı ve bindallı modelleri 1

Kına gecelerinde sadece evlenecek genç kız tarafından değil, yakın arkadaşları tarafından da tercih edilebilen Kırmızı bindallı modelleri geleneksel tarzı ile en çok tercih edilen bindallı. Tabi kırmızının gelenekselliğini modern çizgilerle birleştiren Kırmızı kına kaftanı ve bindallı modelleri de yok değil.

Kırmızı kına kaftanı ve bindallı modelleri 2

Örneğin bu tarz bir bindallıyı tercih ederek bindallıya ayrı, abiyeye ayrı bütçe ayırmaktan kurtulabilirsiniz. Oldukça şık ve gösterişli olması da gecenin havasına oldukça uygun olabilir.

Kına gecelerinde morun ihtişamı

Mor kına kaftanı ve bindallı modelleri 1

Kırmızıdan sonra en sık rastlanan modeller mor kına kaftanı ve bindallı modelleri. Bu durum 2017 bindallı modelleri için de geçerli. Gösterişli ve ihtişamlı bir renk olan mor, dore ya da lame işlemelerin de hemen hemen hepsini kaldırabilen bir renk.

Osmanlı esintili kaftan ve bindallı modelleri

Osmanlı esintili kına giysileri

Osmanlı’nın görkemli saray giysilerinden esinlenerek tasarlanmış Osmanlı tarzı kaftan ve bindallı modelleri özellikle büyük bir kına gecesi planlayanlar için tercih edilebilir giysiler. Son dönemde oldukça öne çıkan; organizasyon şirketleri tarafından hazırlanan konseptli kına gecelerinde de bu tarz kına giysilerine rastlayabilirsiniz.

Bunlar dışında daha renkli ve farklı tasarımlı kına giysilerinden hoşlananlar için de birçok alternatif içeriyor 2017 kına giysi modelleri. Tabi bu tarz ürünleri satın almanız şart değil. Sadece bir kez kullanabileceğiniz bir giysi olan bindallıyı kiralamayı tercih ederek daha ucuza mal edebilirsiniz. O zaman modellere bir bakalım isterseniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git